houk
 
powrót

Recenzja płyty "Extra Pan"
zaczerpnięta z kwartalnika RUaH (12/2000)


Od nagrania ostatniej płyty zespołu HOUK minęło już pięć lat. "Nie spodziewałem się, że to tak będzie, ale tego się już nie da zmienić. Widocznie tak musiało być. W ciągu tych pięciu lat musiałem przejść pewną drogę, żeby z perspektywy różnych doświadczeń, które przeżyłem, zrobić płytę będącą zupełnie świeżym materiałem" - wyznaje lider grupy Darek Malejonek. Oto na półki sklepowe trafiła najnowsza produkcja grupy zatytułowana "Extra Pan"
Teksty na płycie to poruszające oparte na Ewangelii opowieści o życiu i o Bogu. Szkoda, że wiele z nich zaśpiewanych jest po angielsku. Jest też jedna piosenka humorystyczna: tytułowy numer zaśpiewany po... czesku (no..., przynajmniej w zamierzeniach).
Ciężkie, bliskie thrashowi riffy (wzmocnione ekspresyjną perkusją, za którą zasiadł Maciej "Ślimak" Starosta) łączą się tu z pulsacją reggae (na płycie znajdziemy m.in. cover "Children Of The Revolution"), a chrześcijański przekaz z typowo rockową ekspresją Maleo.
Zespół zadebiutował w roku 1992 płytą "Soul Ammunition" i osiągnął duży sukces, który odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce. Grupa gościła nawet na antenie MTV. Maleo często bardzo udanie prezentuje się w różnych wcieleniach muzycznych (mi.in. Izrael, Kultura, Armia, Moskwa, 2Tm2,3 i solowy projekt "Maleo Reggae Rockers"), ale na pewno dobrze się dzieje, że wiernie powraca do tego związanego z Houkiem.

(jak)

Nowości na stronie
Skad zespołu
Historia
Wywiady i recenzje
Teksty utworów
Fotografie
Audio i wideo
Koncerty
Linki
Maleo Reeggae Rockers
Tabulatury
Kontakt
Ksiega gosci
Statystyki