houk
 
powrót

Recenzja płyty "Extra Pan" zaczerpnięta z XL


Mimo sześciu lat przerwy zaskoczenia nie ma. Niektórzy mogą uważać, że z miejsca skreśla to nową płytę zespołu, który wniósł kiedyś do polskiej muzyki wiele nowego. Jednak w przypadku "Extra Pana" nie ma mowy o odcinaniu kuponów i sprzedaniu się. Jest to bowiem znakomita, pełna przebojowych piosenek (i to takich do radia), świetnie zagrana płyta zespołu dowodzonego przez muzyka dojrzałego. Zarówno światopoglądowo, jak i muzycznie. Darek Malejonek wie, czego chce, a jego zamiarem nie jest bynajmniej czynienie rewolucji. "Extra Pan" zagrany jest na luzie, pełno tu dźwiękowych zabaw, żartów słownych (tytułowy Extra Pan to po czesku Superman) i tematów zgoła poważnych ("Prowadź mnie").
"Extra Pan" zrealizowany jest według najlepszych hardcore'owo-metalowych wzorów. Pojawiają się także regałowe bujanki (np. kolejna wersja "Children Of The Revolution" T. Rex). Szkoda tylko, że część numerów zaśpiewana jest "murzyńską" angielszczyzną...
Nowy album Houka nie jest może dziełem życia, ale wcale nie miał nim być. Słychać za to, że jego nagrywanie dało muzykom wiele przyjemności - tak jak teraz daje słuchaczowi.

Ania Bąk

Nowości na stronie
Skad zespołu
Historia
Wywiady i recenzje
Teksty utworów
Fotografie
Audio i wideo
Koncerty
Linki
Maleo Reeggae Rockers
Tabulatury
Kontakt
Ksiega gosci
Statystyki