houk
 
powrót

Recenzja płyty "Extra Pan"
zaczerpnięta z serweru Nuta


Darek Malejonek bohaterem krajowego undergroundu jest i nikt mu tego nie odbierze. Można mu z tej okazji postawić pomnik, ale wcale niekoniecznie słuchać jego nowej muzyki.
„Extra Pan”, podobnie zresztą jak wszystkie płyty Houku nagrane po odejściu Roberta Sadowskiego, jest mizerną i nic ciekawego nie wnoszącą retrospektywą całej drogi artystycznej Malejonka. Reggae, punk, hard core, metal – nurty, które w określonych momentach miewały charakter ideologicznie kontestujący i artystycznie poszukujący – tutaj rozmieniły się na drobne, zamieniając się w wygodne, przyjazne dla każdego ucha radiowe piosenki. Zgodnie z teorią inżyniera Mamonia, w myśl której najlepsze są te piosenki, które już się kiedyś słyszało – Houk odwołuje się wyłącznie do znanych i oklepanych przez lata pomysłów. To zabieg podobny do tego, jakiemu poddała się dziesięć lat temu Metallica, zbierając co ciekawsze i bardziej efektowne pomysły z pierwszych czterech albumów i zamykając je w łatwej do przełknięcia pigułce czterominutowych hitów. Zresztą jakość płyty była łatwa do przewidzenia.
Początek końca Houku zaczął się – nieco paradoksalnie – wraz z jego największym sukcesem, płytą „Transmission Into Your Heart”. Dzikie prepunkowe granie, które chronologicznie wyprzedziło falę popularności grunge, a artystycznie odnosiło się do najlepszych tradycji The Stooges, Big Black czy Hendrixa, właśnie na tym wydawnictwie przeszło metamorfozę, zamieniając się w bardzo efektowny, ale też bardzo zwyczajny hard rock. I takim „zwyczajnym hard rockiem” muzyka Houku pozostała do dzisiaj.

Autor:WOW

O P I N I E  S Ł U C H A C Z Y:
Autor: Krzyk     Ocena:       
Bardzo dobre... Brzmienie kontynuuje tradycje TRANSMISSION INTO YOUR HEART... i podobnie jak tamta płyta - jest świadectwem potęgi zespołu HOUK... Zawodowstwo... Kawałki reagałowe również pierwszorzędne - złapałem się juz nie raz na nuceniu... A utwór Extra Pan! sprawia, że odlatuję jak netoperek!!!
Autor: Gregor     Ocena:       
Żeby oceniać taką produkcję, należy najpierw kilkanaście razy ją przesłuchać, zrozumieć teksty - co powinno być raczej czymś naturalnym, następnie w miarę możliwosci pójść na koncert i posłuchać na żywo. Kiedy już mamy za sobą te czynności, to możemy śmiało wypowiedzieć się na temat np.: "Extra Pana" i cóż przyjdzie przeciętnemu "polańskiemu" na myśl? Mi przyszło tylko jedno do głowy: ci panowie to po prostu dają do pieca na najwyższym poziomie, zarówno na płycie, jak i na "żywo". Piękne teksty i konkretne - nieraz aż w pięty idzie np.: "Holokaust" - do tego piękna muzyka, czyli jak zwykle Houk: PETARDA - dzięki Bogu.
Autor: Dziaba     Ocena:       
Każda płyta to kolejny sukces! Maleo to cudowny człowiek tak w Houku, jak i w 2Tm2,3!!! A "zion"... mmmm... uwielbiam!!!
Autor: Piotr     Ocena:       
Ale kicha, taka mierna i szara tapeta w stylu rockowo-punkowo-regałowym. Gdzie ten Houk z potężną gitarą wyjącą wściekłe riffy?
Autor: sendzia     Ocena:       
Co to jest? Nie wiem, może jak poleży trochę na półce to dojrzeje.
Autor: ZuperHirou     Ocena:       
Płyta nie powala na kolanka od razu... może zaskoczyć utwór po czesku o netoperku... Ale po oswojeniu się jedno jest pewne - tylko głuchy albo miłośnik Britney Shits powie, że to zła płyta... Reagee miesza się z czadem... a przesłanie pozytywne leczy duszę... Oby więcej takich płyt...
Autor: Poli     Ocena:       
Nowy Houk to płyta, która zasługuje na ocenę 6. Maleo to człowiek, który swoim stylem zadziwia w każdym swoim projekcie, a Dzieci rewolucji to genialny kower.
Autor: walker     Ocena:       
Genialna.
Autor: Kiki     Ocena:       
Świetna.
Autor: EWELINA     Ocena:       
JEST WSPANIAŁA SZKODA TYLKO, ŻE TRZEBA BYŁO CZEKAĆ NA NIĄ 5 LAT.
Autor: DARCZOK     Ocena:       
Bardzo udany powrót HOUKA. Momentami bardzo ostry, a momentami regałowy - ogólnie CZADOWY!
Autor: Henio     Ocena:       
Płyta udana, całkiem dobrze kręci.
Autor: kołek     Ocena:       
Płyta jest prawie idealna. Oprócz ostatniego songu każdy ma swój klimat i jest oryginalny i perfekcyjny. Zresztą gdzie jest Maleo, tam zawsze jest świetna muzyka.
Autor: Korniszon     Ocena:       
Płyta jest naprawdę niezła. A Maleo to super gość.
Autor: Żbik     Ocena:       
Płyta jest bezbłędna, tylko trzeba umieć ją zrozumieć.
Autor: lena     Ocena:       
Houk to super zespół. Maleo to fantastyczny muzyk. Płyta cudowna. Nic dodać, nic ująć.

Nowości na stronie
Skad zespołu
Historia
Wywiady i recenzje
Teksty utworów
Fotografie
Audio i wideo
Koncerty
Linki
Maleo Reeggae Rockers
Tabulatury
Kontakt
Ksiega gosci
Statystyki