houk
 
powrot

Darek po koncercie 2Tm2,3 w Szczecinie

Wywiad z Darkiem Malejonkiem zaczerpnięty z "Panorama 7".


Zespół 2TM2,3 to zespól grający muzykę religijną. Razem tworzą tu liderzy z różnych grup rockowych: Maleo - lider Houk, Budzy - Armia, Litza - były gitarzysta Acid Drinkers i towarzysząco Stopa, Joszko Broda i Marcin Pospieszalski. Ich muzyka to połączenie takich gatunków muzycznych jak trash metal, hard core, punk, rock, czy też reggae oraz rockowej ballady z tekstami przekazującymi ponadczasowe wartości i chwalącymi Boga. Ich źródła można upatrywać w Piśmie Świętym. Do tej pory zespól nagrał dwie płyty.

W jaki sposób znalazłeś się na scenie?
MALEO: Śpiewam już od ponad 16 lat. Moim pierwszym zespołem był The Fired Crosses - płonące krzyże. Nie wiem może to był już jakiś znak dotyczący mojej przyszłości i tego co później będę robił. Następnie był Houk, Tymoteusz, a ostatnio Maleo Reggae Rockers.

Śpiewasz zarówno w zespole Houk, jak i 2TM2.3. Jak jest różnica pomiędzy tym co chcesz przekazać ludziom poprzez Houk a Tymoteusza.
MALEO: Tymoteusz to zespół religijny. Tu śpiewamy o Jezusie, śpiewamy fragmenty z Biblii. Chcemy zwrócić uwagę młodych ludzi na wiarę. Chcemy im pokazać, że to jest bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Chcemy, aby po naszym koncercie taki młody człowiek uwierzył w Jezusa Chrystusa i Jemu zawierzył swoje życie! Z Houkiem było trochę inaczej. On miał być wyrazem mojego buntu, moją bronią, w stosunku do rzeczywistości. Za jego pośrednictwem chciałem walczyć z systemem światowym, który dla mnie był i chyba jest dalej uosobieniem zła. Nigdy nie zgodzę się żadne działanie skierowane przeciwko drugiemu człowiekowi.

Przez pewien czas rock był jakby bardzo nie lubiany przez Kościół i dość często utożsamiany z satanizmem. Jak myślicie czym to było spowodowane?
MALEO: Myślę, że w Kościele istniało takie przekonanie, ponieważ w większości księża byli ludźmi starej daty, do których nie docierało nowoczesne brzmienie. Oni nie wsłuchiwali się w naszą muzykę, nie wiedzieli o czym śpiewamy i ulegali pewnym stereotypom. Teraz jest inaczej, czego przykładem jest dzisiejszy koncert w Szczecinie. Moja publiczność to przede wszystkim ludzie młodzi, inaczej niż za granicą. Tam na koncerty przychodzą nawet całe rodziny.

Jesteś nie tylko muzykiem rockowym i idolem młodych ludzi, ale i ojcem trójki dzieci. Jak ci się udaje pogodzić te dwie role?
MALEO: Jest to bardzo ciężkie, wydaje się nawet, że wręcz niemożliwe. Na szczęście dzięki mojej żonie i Jezusowi udaje mi się jakoś tego dokonać. Nigdy nie ma mnie dłużej poza domem jak tydzień. Cały czas staram się aktywnie uczestniczyć w życiu domowym.

Kiedy następny koncert w Szczecinie?
MALEO: Trudno jest mi na razie coś powiedzieć na ten temat. Obecnie nagrywam nową płytę z Houkiem, która ukaże się już niebawem. Jednakże nie będę zdradzał żadnych szczegółów na jej temat. Oprócz tego śpiewam w moim nowym zespole Maleo Reggae Rockers, z którym także szykujemy się do nagrania płyty.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Katarzyna Hnatów.

Nowości na stronie
Skad zespołu
Historia
Wywiady i recenzje
Teksty utworów
Fotografie
Audio i wideo
Koncerty
Linki
Maleo Reeggae Rockers
Tabulatury
Kontakt
Ksiega gosci
Statystyki